Kardinál Miloslav Vlk zanechal hlubokou stopu v postkomunistických dějinách církve i společnosti

20. březen 2017

V sobotu 18. března zemřel kardinál a emeritní pražský arcibiskup Miloslav Vlk. Podlehl těžké nemoci ve věku nedožitých 85 let. Do života tohoto pozoruhodného muže se promítly dějiny a jejich dobré i zlé etapy. Poznal perzekuci a ústrky v nesvobodě, i respekt a uznání po pádu totality. Byl výraznou postavou nejen zdejšího, ale i evropského veřejného prostoru.

Vzpomínce na kardinála Miloslava Vlka jsme věnovali na Vltavě speciální debatu. Hosty Evy Hůlkové byli profesor Tomáš Halík, historik Jaroslav Šebek, bývalý diplomat a ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM Pavel Fischer a předseda sdružení Cesta 121 Antonín Randa. Po telefonních linkách do pořadu vstoupili katolický duchovní Vojtěch Eliáš, protestantský kazatel Joel Ruml a blízký spolupracovník kardinála Vlka P. Miloslav Fiala.

Čtěte také: Osudy Miloslava Vlka

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?