Kardinál Miloslav Vlk zanechal hlubokou stopu v postkomunistických dějinách církve i společnosti

20. březen 2017

V sobotu 18. března zemřel kardinál a emeritní pražský arcibiskup Miloslav Vlk. Podlehl těžké nemoci ve věku nedožitých 85 let. Do života tohoto pozoruhodného muže se promítly dějiny a jejich dobré i zlé etapy. Poznal perzekuci a ústrky v nesvobodě, i respekt a uznání po pádu totality. Byl výraznou postavou nejen zdejšího, ale i evropského veřejného prostoru.

Vzpomínce na kardinála Miloslava Vlka jsme věnovali na Vltavě speciální debatu. Hosty Evy Hůlkové byli profesor Tomáš Halík, historik Jaroslav Šebek, bývalý diplomat a ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM Pavel Fischer a předseda sdružení Cesta 121 Antonín Randa. Po telefonních linkách do pořadu vstoupili katolický duchovní Vojtěch Eliáš, protestantský kazatel Joel Ruml a blízký spolupracovník kardinála Vlka P. Miloslav Fiala.

Čtěte také: Osudy Miloslava Vlka

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.