John Zorn, John Medeski a další mágové z New Yorku předvedou v pražském Fóru Karlín šokující hudební jízdu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy John Zorn

Neuvěřitelný koncert ve Fóru Karlín si pro české publikum na tento čtvrtek připravil multižánrový hudební mág John Zorn, po jehož boku vystoupí zásadní osobnosti newyorské scény jako John Medeski, Dave Douglas, Marc Ribot a řada dalších.

POŘADY NA WEBU MIMOŘÁDNĚ ODEMYKÁME JEŠTĚ PŘED JEJICH VYSÍLÁNÍM!

John Zorn je hyperaktivní hudebník, který má na kontě stovky vydaných titulů. Jeho stylový záběr je tak široký, že vedle jazzu zahrnuje různé podoby rocku až metalu, do toho má hluboké konexe s vážnou hudbou a další pól jeho hudební duše se nachází někde u soundtracků a ambientu.

Ve své obrovské nadprodukci nahrávek je tento stylový rozsah přirozeným a již očekávaným důsledkem, a také jeho několikahodinový koncert s názvem Bagatelles Marathon se samozřejmými pauzami se vlastně nabízel, ovšem kdo by ho čekal? Přirozeností Johna Zorna je zkrátka šokovat. Někoho dokáže překvapit hudební drsností, jiného naopak umírněností.

Jiří Starý připravil pro čtvrteční večerní vysílání na Vltavě dvouhodinový výběr toho nejlepšího ze Zornových koncertů, které si budete moci v Karlíně naladit v přestávkách šestihodinového dění z vysílání i po návratu na webu stanice Český rozhlas Vltava.

JAZZOVÉ POŘADY NA ČRO VLTAVA
09:30 JAZZOFON (Všední dny)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Všední dny)
21:00 JAZZ & WORLD LIVE(Čtvrtky)

Vltava na Facebooku

Spustit audio
autoři: Václav Vraný , Jiří Starý

Související