Joann Sfar: Rabínův kocour (3/3)

Rozhlasový seriál o kocourovi, který má velmi vyhraněné názory na lidi a jejich náboženství. Natočeno podle stejnojmenného francouzského komiksu.

Poslouchejte na Vltavě od 12. června 2016 vždy v neděli v 10:30. Po odvysílání se jednotlivé díly objeví také na stránce Hry a četba. Zůstanou tam po dobu jednoho týdne. On-line do soboty 2. července 2016.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Rozhlasový seriál Rabínův kocour z produkce francouzské stanice France Culture vznikl podle stejnojmenného komiksu Joanna Sfara, kterého u nás známe také jako autora kreslených příběhů Malý upírek nebo Donžon.

Sfarův komiks nás zavádí do Alžírska dvacátých let minulého století, do domácnosti ovdovělého rabína. Ten žije se svou dcerou Zlabjou a rozmazleným kocourem, který má velmi neortodoxní názory na židovskou víru, na Boha i na lidskou morálku. Ze zábavné perspektivy čtyřnohého glosátora nahlíží autor na život severoafrické sefardské diaspory v tehdy ještě francouzském Alžírsku a jaksi mimochodem se přitom dotýká i závažných otázek podstaty židovství, možnosti soužití různých etnik, náboženské i názorové tolerance.

03364441.jpeg

Ve třetím díle přijíždí do Alžírska Uchvatitel, mladý rabín, o kterém se Zlabjin otec domnívá, že ho má v úřadě nahradit. Nakonec se ukáže, že pro rabínovu domácnost představuje úplně jiné nebezpečí…


Osoby a obsazení: Kocour (Václav Neužil), Rabín (Jan Hartl), Zlabja (Veronika Kubařová), Bratranec Malka (Ladislav Frej), Arab (Jaromír Meduna), Lev (Pavel Rímský), Osel (Jan Vondráček), Mladý rabín (Jan Meduna), Lékař (Ondřej Bauer), Příbuzný (Petr Jeništa), Číšník (Tomáš Turek) a další.

Autor: Joann Sfar Překlad: Kateřina NeveuRozhlasová úprava: Katell GuillouDramaturgie: Renata VenclováHudba: Josef VondráčekRežie: Petr Vodička

Natočeno v roce 2015.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba