Jiří Pauer & Reinhold Glière: Horn Concertos

7. prosinec 2021

Nové CD hornisty Radka Baboráka a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera. Recenzi připravil Milan Bátor. 

(…) Z obou koncertů je hudebně přesvědčivější koncert Jiřího Pauera, kterému nelze upřít smysl pro humor v melodických nápadech, vtipná instrumentační řešení, ani občas skutečně pozoruhodnou zvukovost. Sólový výkon Radka Baboráka je zbytečné rozporovat, ať už se vám hudba obou mistrů líbí nebo ne. Je naprosto vynikající a do svých autorských kadencí si vymyslel skutečné lahůdky: dvojzvuky, echa a chromatické běhy zvládá s těžko hledaným nadhledem, jeho hra někdy doslova provokuje extrémní rychlostí a současně přesností. Všechno zastřešuje svou muzikalitou, která je bezprostřední a současně se opírá o dokonalé pochopení kontextu. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Animal Music.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?