Jiří Lindovský – laureát Ceny Vladimíra Boudníka 2011

29. únor 2012

Laureátem 17. ročníku Ceny Vladimíra Boudníka za rok 2011 se stal čtyřiašedesátiletý grafik, kreslíř a malíř, profesor Jiří Lindovský, vedoucí ateliéru Grafika I na Akademii výtvarných umění v Praze.

Podle porotců mu bylo toto ocenění, pojmenované po průkopníkovi netradičních grafických technik Vladimíru Boudníkovi, uděleno za odvahu nově formulovat pohledy na civilizační tematiku.

S malým retrospektivním výběrem z tvorby Jiřího Lindovského se můžete seznámit v rámci právě otevřené výstavy „18. ročník celostátní soutěže Grafika roku 2011 a 17. ročník Ceny Vladimíra Boudníka“ v barokním Clam-Gallasově paláci v Husově ulici na Starém Městě v Praze. Výstavu pořádá občanské sdružení Inter-Kontakt-Grafik a hlavní město Praha a potrvá až do 1. dubna.

A protože se Jiří Lindovský začal grafikou zabývat už na počátku sedmdesátých let v době studií v ateliéru profesora Ladislava Čepeláka na Akademii výtvarných umění v Praze, zeptal se ho kolega Karel Oujezdský, co mu léta strávená na Akademii dala.

Spustit audio