Jiří Hofreitr

01055512.jpeg

Narozen v roce 1973. 

S Čajovnou spolupracuje od zavedení této programové řady. Čajovnu z Plzně s podtitulem Abstrakt vysílá každý první pátek v měsíci. Zaměřuje se na alternativní scénu elektronické taneční hudby. V jeho vysílání lze tak slyšet řadu nejrůznějších tematických a retrospektivních speciálů.

Na Českém rozhlase začal vysílat již v roce 1998, kdy se v západočeském éteru poprvé ozvala znělka pořadu Láary Fáary, který byl úspěšně vysílán přes 10 let a získal si řadu posluchačů, což mu umožňovalo řadu experimentů od rozhovorů s řadovými posluchači až po první živé koncerty vysílané z prostor studia symfonického orchestru. Hudbou se začal živit poté, co mu někdejší produkční Divadla pod Lampou nabídl namísto honoráře za malby placený post DJe v prázdninovém (rozuměj okurkovém) období. Bylo to v roce 1993 a od té doby se za gramofony postavil nesčetněkrát v mnoha českých i zahraničních klubech.

Za svůj největší hudební úspěch nicméně považuje iniciaci a členství v jednodenních projektech Terence Hill, Chemical Brother revival band a Daft Punk revival band a především fakt, že mu za tak prvoplánovou a cílenou mystifikaci nedal nikdo v oněch divokých devadesátých letech přes hubu. 

Pracoval jako novinář, grafik, designer oblečení, copywriter i marketingový manažer. V současnosti tvoří kreativní koncepty a spolupracuje s řadou neziskových organizací. Má dva syny, dvě želvy a jednoho chameleona. Za gramofony se již staví pouze sporadicky a svůj volný čas tráví na Šumavě. Město ovšem ani zdaleka nezavrhuje i vzhledem ke své zálibě ve streetové fotografii.