Jihočeská filharmonie: Special Covid Edition – Zach/Mozart/Mendelssohn-Bartholdy/Dvořák/Spurný

5. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jihočeská filharmonie: Special Covid Edition – Zach/Mozart/Mendelssohn-Bartholdy/Dvořák/Spurný

Nové nahrávky Jihočeské filharmonie, které byly pořízeny v odletové hale Letiště České Budějovice. Recenzi připravil Petr Veber.

(…) Disky jsou určeny ani ne tak k prodeji, a když už, tak za symbolickou cenu, ale hlavně přímo k rozdávání. Jihočeská filharmonie doprovázela jejich nabídku slovy, že je dává zdarma jako dárek či pozornost k potěšení svým abonentům, kteří kvůli koronaviru přišli o program běžné sezony. A předplatitelé si je opravdu vyzvedávali. (…) Jihočeská filharmonie vyprodukovala disků v „kovidové“ sérii několik. Jaksi bezelstně. Zůstává v povědomí, rozdává potěšení. Je to v době pandemie a protiopatření, v době rušených koncertů a v lepším případě streamů na internetu… vzácně pozitivní čin. A neobvykle tradiční. Hmatatelných fyzických nosičů hudby, těch nových, tolik zase není. (…)

Nahrávky vydala vlastním nákladem Jihočeská filharmonie.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?