Jeho filmová hudba se vyznačuje až deviantním stylem. Před 100 lety se narodil geniální skladatel Zdeněk Liška

16. březen 2022

Typické je používání kláves Hammond, zvukové hrátky, perkuse a sbor, zaznělo v Akcentu ke 100. výročí narození skladatele, který je podepsán např. pod snímky Obchod na korze, Markéta Lazarová, Spalovač mrtvol a seriály Hříšní lidé města pražského či Třicet případů majora Zemana. Podle Martina Rudovského, dramaturga Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a Jonáše Kucharského z NFA lze Zdeňka Lišku považovat za průkopníka, který experimentoval v oblasti elektronické hudby.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...