Je pro mě úlevné, když můžu říct, že jsem cíťa, říká grafička a autorka knih Lenka Blažejová
Jako vysoce citlivá ráda překonává výzvy, i když třeba pomaleji a svou vlastní cestou. V životě ji v těžkých chvílích obrovsky pomáhá tvořivost. Právě z ní vznikly knihy Cíťa – Proč svět nutně potřebuje citlivé introvert(k)y nebo Máma a táta už nejsou spolu pro děti rodičů, kteří se rozcházejí. Jak se Cíťa dostala do Číny a jak jí vysoká citlivost ovlivnila život? Ptá se Ondřej Cihlář.
Související
-
Ilustrace pro hospic? Musel jsem k nim dospět, říká výtvarník Jakub Bachorík
Spanilá jízda lemovaná uměleckými školami, jak o své cestě na pražskou UMPRUM mluví ilustrátor Jakub Bachorík, má další úspěšnou zastávku.
-
V období trablů jsem nedokázala ani kreslit, říká ilustrátorka Andrea Tachezy
Ilustrátorský rukopis Andrey Tachezy kombinuje smysl pro detail a křehkost, coby výtvarnice ovládá řadu technik, kromě grafiky i práci s textilem či pohyblivým obrazem.
-
Při kreslení příběhů pro děti myslím na vlastní dětství, říká ilustrátorka Lucie Lučanská
Její vášní je psaní, čtení a kreslení deníků, věnuje se ale také komiksům, tvorbě akvarelů a je odbornicí na práci s risografem. Hostem Vizitky byla Lucie Lučanská.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.