Jazzissimo: Film o Monice Zetterlund 2/2

Dramatické osudy švédské zpěvačky a herečky Monicy Zetterlund uvádí věrohodně film dánského režiséra Pera Flye, Valčík pro Monicu.

1. část, 2. část

Životopisný příběh vypráví o její cestě z malého městečka ve Švédsku ke slávě v klubech v New Yorku a Stockholmu. Vedle jazzu zpívala pop i kabaretní repertoár. Nepříjemná choroba ji v roce 1999 přinutila k odchodu z veřejného života, plného úspěchů a slávy. O šest let později po požáru v jejím stockholmském bytu odešla na vždy.

Krása a smyslnost v unikátním spojení s nevídaným muzikálním talentem jí otevřely cestu do světa. Jako zpěvačka a herečka prožila oslnivou kariéru ve zlaté éře moderního jazzu, ale časem musela čelit i temné stránce slávy a úspěchu. Následkem neléčené skoliózy skončila na vozíčku. Bolesti páteře tišila alkoholem a neúměrnými dávkami léků.

Život jako jeden nekonečný večírek a šňůra přechodných milostných afér přinesly trpké poznání... Když ráno osamělá Monica s koktejlem v ruce bilacuje, poznává, že během svého života více ztratila, než získala.

Oficiální trailer k filmu Valčík pro Monicu: