Jaroslav Hašek, Egon Erwin Kisch, Emil Artur Longen: Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní

02357587.jpeg
02357587.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hra o podivuhodné pouti vltavského parníku a jeho posádky na cestě střední Evropou. On-line k poslechu do pátku 7. července 2017.

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Autorské trio Hašek, Kisch, Longen je podepsáno pod hrou Z Karlína do Bratislavy parníkem Lanna 8 za 365 dní, jejíž původní divadelní podoba vznikla téměř souběžně s psaním a prvním divadelním inscenováním Haškova Švejka.

S využitím prvků parodie a mystifikace líčí autoři průběh plavby vltavského parníčku Lanna 8, jehož posádka plní poněkud nesmyslný příkaz.

02357587.jpeg

V rozhlasové inscenaci režiséra Jana Schmida z roku 1989 uslyšíte mimo jiné Josefa Kemra a hlavně tehdejší herce populární Ypsilonky: Marka Ebena, Jiřího Schmitzera, Jiřího Lábuse či Oldřicha Kaisera.    

Osoby a obsazení: Kumes (Marek Eben), Mikulášek (Josef Kemr), kapitán Struha (Jiří Lábus), ředitel, hostinský Rampa, revident, číšník, kapelník (Oldřich Kaiser), Struhová (Jana Synková), sekretářka (Jaroslava Kretschmerová), stařenka (Luba Skořepová), zřízenec Vaněk (Jiří Schmitzer), úředník Racucha (Jiří Němeček), Fritzi (Lenka Termerová), Johanna (Romana Sitová), Kaifáš, Kračmera (Petr Vacek), Landa (Jan Jiráň) a další

Rozhlasová úprava: Pavel Minks a Vladimír Remeš
Hudba: Miroslav Kořínek
Dramaturg: Pavel Minks
Režie: Jan Schmid

Natočeno v roce 1989.

 

Spustit audio
autoři: Pavel Minks, Tvůrčí skupina Drama a literatura