Jana Knitlová: Zóny. Lábus, Černá, Myšička a další v komedii o siločárách mezilidských vztahů

18. říjen 2022

V právě rekonstruovaném venkovském stavení se mladé sochařce Daně začaly nevysvětlitelně ozývat hudební motivy. Mohly je způsobit geopatogenní zóny, nebo to Dana nemá v hlavě v pořádku? K vyřešení problému přispěje vnímavost odborníka, pana H. Komedii o siločárách mezilidských vztahů s Jiřím Lábusem, Danou Černou, Marikou Procházkovou a Martinem Myšičkou uvádíme k 80. narozeninám dramatičky a scenáristky Jany Knitlové. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: Dana (Dana Černá), Libor (Martin Myšička), Marina (Marika Procházková), pan H. (Jiří Lábus), Přidalka (Anna Kopecká) a Přidalka (Alžběta Volhejnová)
Dramaturgie: Klára Novotná
Režie: Lída Engelová
Natočeno: v roce 2014
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.