Jana Knitlová: Hodina mezi psem a andulkou. Hra z prostředí čekárny u zvěrolékaře

5. únor 2023

Chovatelé drobného zvířectva jistě potvrdí, že čekárna u zvěrolékaře je minimálně po sociologické stránce velmi zajímavá. A právě sem, do místa, kde se střetávají emoce gradované dlouhým čekáním, zasadila Jana Knitlová svou hru. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: Petr (Karel Riegl), Bára (Nataša Kalousová), paní Schorná (Helena Trýbová), sestra (Eva Hradilová), doktor (Jindřich Světnica), pan Malý (Jiří Dušek), paní Malá (Jiřina Prokšová), paní s boxerem (Libuše Vaněčková), pán s jezevčíkem (Bohumil Slezáček), pán s ratlíkem (Bohumil Smutný), pán v modrém tričku (Stanislav Zindulka), doktor Ráža (Karel Janský), Libunda (Jitka Sedláčková), šoféři (Zdeněk Válka, Jindřich Vitásek)
Dramaturgie: Jaroslava Strejčková
Zvuk: Zdeněk Janoušek
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: 1987

Jana Knitlová studovala na DAMU režii a dramaturgii, nejširší veřejnosti je známá především jako autorka scénářů populárních filmů Krakonoš a lyžníci a Bota jménem Melichar. Jako zpěvačka a herečka působila pod rodným jménem (Poslušná) v Semaforu (1960), v divadle Paravan (1960 a 1963) a v literární kavárně Luxor (1963–64). Od poloviny sedmdesátých let patří k pravidelným rozhlasovým autorům.

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová