Jan Žáček: Kočky

02062000.jpeg
02062000.jpeg
Milovníci koček tvrdí, že není příjemnějších zvuků než vrnění a spokojené mňoukání pokojových tygrů. Hrdinové rozhlasové hry Jana Žáčka Kočky jsou však jiného mínění. Právě kočičí mňoukání postupně rozbíjí jejich iluzi o tom, že majetek je zaručenou cestou ke štěstí. V původní rozhlasové hře s prvky černého humoru uslyšíte mimo jiné herce Rudolfa Hrušínského, Josefa Kemra a Eduarda Cupáka.

Po studiu žurnalistiky psal Jan Žáček do Lidové demokracie, v letech 1991-92 pracoval jako režisér pro dramatickou redakci Československého rozhlasu. Od konce roku 1992 je na volné noze, pracuje zejména jako režisér, autor i produkční pro různé televizní společnosti. Mimo jiné je autorem románu Jsem zbabělý muž a na něj navazujícího románu Jsem statečná žena, publicistických knih Hradu smrt nevadí a Džordžíno, politický buldozer, knihu Soudničky zašlých časů, napsal i knihy pohádek Ach ta zvířata a Všechny moje veverky. Dále např. knihy Pražský hrad - zahrady a Posvátná místa pražská.

Je autorem scénářů pořadů, např. Liftstory, ... a hodiny odbily (dokument), S trnovou korunou (dokument), Mají jenom nás (dokument), v Českém rozhlase režíroval řadu dramatických pořadů, autor např. scénáře původní hry Kočky. Píše také divadelní hry (např. Pankrác právě teď, Odpuštění, Domácí přítel, dramatizace Žháře E. Hostovského, Hadí vejce - dramatizace I. Bergmana). Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) mu udělila v listopadu 2007 2. místo v soutěži Český Bond 2007 za povídku Já nejsem Bond.

Po odvysílání najdete hru k poslechu po dobu jednoho týdne na stránce Hry a literatura ve streamu.