Jan Werich v rozhlase a rozhlas v životě Jana Wericha

3. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Werich a Jiří Voskovec

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Z rozhlasové kapitoly umělecké práce oblíbeného herce a spisovatele. Poslechněte si některé méně známé archivní zvukové záznamy s Janem Werichem a v závěru také jeden z jeho populárních Gramotingltanglů. On-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Připravil: Robert Tamchyna
Natočeno: v roce 2015

Vedle známých a často reprízovaných pořadů nabízí archiv Českého rozhlasu také několik téměř zapomenutých zvukových drobniček s účastí populárního herce a spisovatele Jana Wericha. A nejsou to jen drobty spadlé pod stůl. Naopak. Většina toho, co můžete ve vltavském Večeru na téma slyšet, jsou chytré náznaky a „meziřádky“ v dobových souvislostech, jako například Werichův vzpomínkový portrét básníka Vítězslava Nezvala z roku 1960, vzpomínky na Jaroslava Ježka, ukázky z válečného vysílání s Jiřím Voskovcem ze Spojených států amerických nebo dialog Jana Wericha a Jiřího Suchého, původně připravený pro rozhlasový Silvestr v roce 1978, ale odvysílaný až po roce 1990. V závěru uslyšíte jeden z oblíbených Gramotingltanglů Jana Wericha.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.