Jako dítě mě poslali na frontu. Setkání s Alfonsem Bradatschem nad jeho dílem Moje souřadnice

8. květen 2023

Německý kartograf a spisovatel českého původu Alfons Bradatsch prošel značně křivolakými životními cestami. Odvíjejí se na pozadí politických událostí, které ovlivnily i jeho rodinu a přátele. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Připravil: Miloš Doležal
Natočeno: 2004

O knize Alfonse Bradatsche mluvil s autorem před lety Miloš Doležal, jehož jméno se letos skloňuje v mnoha pádech. Před několika týdny totiž vyhrál Magnesii Literu a jeho kniha Jana bude brzy sbírat lipový květ se stala knihou roku. Setkání tohoto autora a dlouholetého rozhlasáka s Alfonsem Bradatschem přinášíme v repríze právě ve sváteční den.

autor: Miloš Doležal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.