Jaká témata zpracovávají zahraniční autorky a co je pálí? Mozaika přináší rozhovory z festivalu Svět knihy

29. červen 2022

Italské spisovatelky Viola Ardone, Donatella Di Pietrantonio nebo Francesca Melandri, autorky popisující vpád historie do života jednotlivce jako Nino Haratischwili, Petra Rautiainen či Naomi Wood, anebo tvůrci, které inspirovala osobní zkušenost jako Vanessa Springora a Mira Marcinów. Se všemi si na letošním veletrhu Svět knihy povídaly naše redaktorky a spolupracovnice. Poslechněte si je i vy.

Všechny epizody

Proč je důležité psát o historii a zejména o té ne tak dávné? Jak je (nejen pro Italy) důležitá rodina a čím nás naši bližní obohacují i zatěžují? Nakolik nás determinuje místo, z něhož pocházíme? Dokáže literatura měnit svět? A jak už ho mění politická i jiná korektnost? Pro které autory je psaní spíš intuitivní záležitost a kdo promýšlí každé slovo? O tom všem si se zahraničními literáty povídaly Šárka Jančíková, Hana Ulmanová nebo Anna Luňáková.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?