Jaká témata zpracovávají zahraniční autorky a co je pálí? Mozaika přináší rozhovory z festivalu Svět knihy

Násilí nikdy nepoužívám pro efekt. Britská spisovatelka Cara Hunterová o psaní detektivek a fascinaci skutečným zločinem

Jak se vyvíjí současný detektivní žánr? Proč svoje krimi romány zasadila do prostředí univerzitního města Oxford a nakolik se inspirovala u Agathy Christie? O tom si s britskou autorkou Carou Hunterovou povídala na festivalu Svět knihy naše anglistka a amerikanistka Hana Ulmanová.

Cara Hunterová je spisovatelka žijící v britském Oxfordu, do něhož taky zasadila děj svých kriminálních románů. Česky její tituly s případy inspektora Adama Fawleyho vydává brněnské nakladatelství Host – letos na náš trh uvedlo už pátý svazek nazvaný Celá pravda, který pro Mozaiku nedávno recenzovala amerikanistka Hana Ulmanová. Ta se teď měla možnost v rámci pražského literárního festivalu Svět knihy s autorkou setkat osobně, a povídala si s ní o tom, jak navazuje na tradice britské detektivky, čím zbavuje čtenáře předsudků a provokuje je, a jak se to má v jejích knihách s otázkami viny a trestu.

autoři: Hana Ulmanová , Šárka Jančíková
Spustit audio

Související