Jak se soubor 11:55 záhadně ztratil na chatě v lesích. Poslechněte si tajemný díl Rádia Dada

31. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jak se soubor 11:55 záhadně ztratil na chatě v lesích

Divadelní soubor 11:55 (Zapětdvanáct) pro Rádio Dada pravidelně chystá svůj pořad nazvaný Rádio Zapětpůlnoc (23:55). Ten mívá tradiční rubriky i postavy, s nimiž se setkáváme vždy – jako třeba se slavnou věštkyní Petardou Herákovou, která vstupuje do astrálu, aby zjistila, kdo ji kde potřebuje. Tentokrát je ale všechno trochu jinak!

Tvůrci nedodali rozhlasový materiál a proslýchá se, že se po nich slehla zem. Ochotný nový moderátor Českého rozhlasu Vltava, pan Karel Karel, však milostivě souhlasil a ve svém volném čase se jal vyplnit vysílání pátráním po tom, co a proč vedlo soubor Zapětdvanáct k tomu, aby takto hazardoval se svým dobrým jménem.

Tak trochu detektivní a tak trochu hororový díl Rádia Dada nás zavádí nejen do studia, ale také na tajemnou chatu uprostřed lesů, kde se dá zřejmě vystopovat začátek konce souboru.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová