Jak multifunkční umělci proplouvají mezi světy literatury a výtvarného umění?
Co se stane s poezií nebo i s prózou, když jí píšou výtvarníci, malíři, sochaři, performeři? Co se stane s obrazem, sochou, výtvarnou akcí, když je vytvářejí básníci? Odpovědi hledáme s básnířkou a performerkou Janou Orlovou, které letos vyšla kniha s názvem Neutečeš, a básníkem, spisovatelem a sochařem Viktorem Špačkem, který představí i svou letošní knihu povídek Čistý, skromný život.
Související
-
QR kód, electro-industrial nebo péče o publikum. Jak dostávat poezii mezi lidi?
QR kódy, electro-industrial, péče o publikum. Jak dostat poezii mezi lidi? O tom, jaké to je pro básníka šířit svou tvorbu, mluví Šárka Mattová se třemi současnými básníky.
-
Knihy a slova zrají v krajině jako zemská vína. V čem je síla regionální literatury?
O literatuře vzešlé z konkrétní krajiny, o slovech a obrazech, která z ní rostou jako zemská vína. Z jakých knih a vín můžeme vyčíst kvalitu půdy, sílu slunce a větru?
-
Málokdo se jim věnuje, a tak o nich píšu, říká o moravských Sudetech básnířka Irena Šindlářová
Mluví o sobě jako o digitálním antitalentu a osobě nevybavené do dnešní rychlé doby, přesto ji však baví se v ní pohybovat. Hostem Michala Bureše byla Irena Šindlářová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.