Já jsem tvůj zajíc! Petr Nikl peláší napříč styly přes čtyři nová alba. Sedmé nebe s Pavlem Klusákem

23. listopad 2023

Petr Nikl už dávno ve svojí tvorbě propojil světy výtvarníka, hudebníka, loutkáře, vynálezce, básníka a performera. Nikdy nevíme, jaké masky a vynálezy na místě oživí. A zda bude zpívat o dětství nebo o odchodu ze světa.

Během října doběhl oblouk různých spoluprací a nahrávek v procesu a Petru Niklovi vyšly hned čtyři tituly: Třetí síň s uskupením Tři buzuki, slavnostně vypravené LP Mínus 18 v aranžmá zlínského multiinstrumentalisty Mirka Černého u Kabinet Records, dvojkompakt Bezcílné cesty s akustickým ambientem Jana Kotulána a Petra Korbeláře a album Petr Nikl / Martin Kyšperský vydané labelem Polí5 jako vinyl a bezplatný download. K tomu všemu nelze opomenout kapelu, kde Petr Nikl hraje a zpívá jako doprovodný hráč: Třaskavou směs s bonvivánským frontmanem Františkem Skálou. Nové album Třaskavé směsi Rotika (Guerila Records) tvoří sršaté, avšak srdečné intermezzo v hodinovém pořadu věnovaném všem novým nahrávkám Petra Nikla.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.