Ivo Kahánek, klavírista

24. únor 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03323421.jpeg

Hostem Telefonotéky byl Ivo Kahánek, klavírista.

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.

Na úterý 24. 2. přijal pozvání Ivana Rumla skvělý český klavírista Ivo Kahánek. Někdejší absolutní vítěz soutěže Pražského jara a laureát mnoha dalších mezinárodních klání vystupoval s řadou předních našich i zahraničních orchestrů.

Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall, kde v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č. 4 "Inkantace" Bohuslava Martinů.

Koncert živě přenášela televize BBC, rádio BBC a stanice Vltava. Tento kritikou oceněný debut nyní nabízí prestižní vydavatelství Deutsche Grammophon jako digitální download. Proto nepřekvapí, že Ivo Kahánek zvolil tento výjimečný program i pro svůj debut s Berlínskými filharmoniky.

Pod vedením Sira Simona Rattla provedl Inkantace v Berlíně a v Praze v listopadu 2014 na koncertech uspořádaných k oslavě 25. výročí zhroucení totalitních režimů ve východní Evropě. Na těchto koncertech vyloženě exceloval a i jeho další počiny nesou pečeť výjimečnosti.

Archiv odvysílaných pořadů.

autor: Ivan Ruml
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.