SERIÁL

Ivana Myšková vybírá své oblíbené autory a povídky

Volný autorský cyklus, ve kterém poznáváme vkus našich spisovatelů. Tentokráte vybírá Ivana Myšková, kterou proslavil román Nícení a která byla v roce 2018 nominována na prozaickou Magnesii Literu za sbírku povídek Bílá zvířata jsou velmi často hluchá. Po první, autorské povídce uslyšíte texty Virginie Woolfové, Franze Kafky, Roberta Musila a Petra Pazdery Payna. Poslouchejte on-line vždy týden po odvysílání.

Všechny epizody

Povídka je návštěva a román soužití. S některými povídkami lze ale soužít roky, aniž by to vedlo k vzájemnému vyčerpání, zatímco do některých románů se stačí vypravit jen na návštěvu a bohatě to stačí. (...) Kafka jistě dobře věděl, proč Umělec v hladovění není román. A stejně dobře by to věděli i další moji oblíbenci, jejichž povídky v tomto týdnu uslyšíte – Virginia Woolfová, Robert Musil i Petr Pazdera Payne, jediný žijící autor v tomto mém autorském výběru, který však do své poetiky jmenované autory zcela přirozeně přijal a zahrnul.
Ivana Myšková

Ivana Myšková vystudovala tvůrčí psaní a mediální komunikaci na Literární akademii v Praze, kde byla žačkou mimo jiné i Saši Berkové, jejíž osobnosti a dílu věnovala i rozhlasový pořad. Řadu let pracovala pro kulturně publicistickou Mozaiku jako literární redaktorka, recenzentka a reportérka. V roce 2013 vydala novelu Nícení, loni pak povídkovou sbírku Bílá zvířata jsou velmi často hluchá, za kterou byla nominovaná na cenu Magnesia Litera.

autoři: Klára Fleyberková, Tvůrčí skupina Drama a literatura