Islandský písničkář Ásgeir přichází s novinkou Afterglow

16. květen 2017

Islandský písničkář Ásgeir od počátku působí na hudební scéně jako zjevení, které si svým přirozeným projevem získává oblibu za hranicemi své hudebně velmi úspěšné zemičky.

Zpěvák, hudebník a skladatel Ásgeir Trausti se jako jeden z mála slavných islandských hudebníků proslavil i na samotném severském ostrově a to hned se svou první deskou, kterou původně vydal právě jen v islandštině.

Až následující rok 2013 se album objevilo i na zahraničním trhu v anglické verzi pod názvem In the Silence.

Jeho novinka Afterglow se snaží jít dál. Na ploše jedenácti skladeb vás vezme do hájemství pohádkové nálady, prostých folkových melodií, avšak s aranžérsky velmi chytrými, současnými postupy.

Do písní vkládá jemné elektronické předivo, které velmi organicky zapadá do jeho melancholické folkové tvorby. Z alba vyšly už tři singly, Stardust, Unbound i titulní Afterglow.

autor: Josef Sedloň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.