Il Boemo. Příběh Josefa Myslivečka vstupuje do českých kin. Přinášíme rozhovor s tvůrci i čerstvou recenzi

19. říjen 2022

Dlouho očekávaný snímek Il Boemo vstupuje do českých kin. Historický velkofilm zpracovává portrét nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka, jeho italské vzestupy a pády. Poslechněte si čerstvou recenzi od publicistky a kritičky Jany Podskalské i aktuální rozhovor s tvůrci.

Historický příběh převyprávěl režisér Petr Václav a hudbu k filmu natočil renomovaný soubor Collegium 1704 s Václavem Luksem. Hlavní postavu ztvárnil Vojtěch Dyk. Postavě Cateriny Gabrielliové propůjčila hlas operní pěvkyně Simona Šaturová.

Tvorbu Josefa Myslivečka připomeneme na Vltavě také v sobotu 22. října od 20 hodin Operním večerem s oratoriem Adam a Eva. Ve stejný den od 17 hodin bude s režisérem Petrem Václavem hovořit ve Vizitce Tomáš Pilát. V neděli 23. října pak od 16:30 v pořadu Klapka představíme film Il Boemo.

autoři: Jana Podskalská , Tomáš Pilát
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.