I Believe. Fotografka Alžběta Jungrová vystavuje svou tvorbu v prostorách staré prádelny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze
Plocha o rozloze více než 500 metrů čtverečních, stropy místy až 9 metrů vysoké, které sahají přes dvě patra budovy. I tak to vypadá v prostoru staré prádelny Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. Teď v ní představuje na výstavě nazvané I Believe svou tvorbu za uplynulou dekádu fotografka Alžběta Jungrová.
„Já věřím – to jsou tematické okruhy výstavy, kterým věřím. Jediné opravdové je to, co cítíme, potřebujeme být všichni milovaní, abychom si přišli skuteční... Jsou to vlastně takové moje pocity a emoce, které jsou pro mne důležité,“ vysvětluje fotografka Alžběta Jungrová názvem své výstavy I Believe.
Výstavu Alžběty Jungrové si můžete v prostorách Staré prádelny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prohlédnout do 15. října.
Jak těžké je vybírat z portfolia tisíců fotek za uplynulých deset let? Co musí fotka mít, abyste se dostala do selekce k instalaci? A co vše se dá objektivem zachytit? Poslechněte si celý rozhovor s fotografkou Alžbětou Jungrovou.
Související
-
Alžběta Jungrová: Focení v ženské věznici mě sejmulo skoro stejně jako Afrika nebo Pákistán
„Focení miluju, ale nemyslím si, že nějaká fotka stojí za to, abych se přestala chovat jako člověk,“ říká přední česká fotografka Alžběta Jungrová.
-
Alžběta Jungrová ukazuje svůj Černobílý svět: ozbrojené děti, narkomany i lidi živící se odpadky
Nikon Photo Gallery představuje pod názvem „Černobílý život“ práce Alžběty Jungrové, která fotografuje život a osudy lidí v různých ne vždy bezpečných částech světa.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.