Hudecké dny Jožky Kobzíka - Břeclav 21. - 22. 11.

21. listopad 2003

Hudecké dny Slávka Volavého, dnes Jožky Kobzíka, patří k vrcholům folklorního dění na celém Břeclavsku. Oba protagonisté byli vynikajícími muzikanty i zpěváky a lidé na Podluží si najdou vždy čas na dobrou muziku i tanec. V letošním roce se Břeclav a jubilejní přehlídka cimbálových muzik stala festivalem pod záštitou Folklorního sdružení České republiky a Města Břeclav.

Pro pořadatele je poctou, že právě Hudecké dny, jako ojedinělá přehlídka cimbálových muzik, se v České republice dostala mezi 44 členských festivalů, pořádaných Folklorním sdružením České republiky. Divákům se představí CM Kašava Stanislava Gabriela, domácí Břeclavan, Jožka Severin, Šmytec, Fialka, Závádka a Pálavan. V pátek 21. 11. 2003 v 19:00 hod. začíná v Domu kultury galakoncert souborů Břeclavan, Závádka a Pálava. V sobotu 22. 11. 2003 od 19:00 hod. se uskuteční festivalová přehlídka cimbálových muzik a po skončení je připravena ve 22:30 hod. "Beseda u cimbálu".

Cimbálová muzika

Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, NOVÝ ŽIVOT a Mediatel Zlaté stránky. Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

autor: tisková zpráva
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser