Hudebníci o hudbě. Sedmé nebe s Robertem Nebřenským ve znamení podzimních nálad

Sedmé nebe s Robertem Nebřenským
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sedmé nebe s Robertem Nebřenským
0:00
/
0:00

Ve svém druhém díle Sedmého nebe nás Robert Nebřenský opět zavede do „éterického chrámu hudebního blaženství, jehož smělá architektura bude vyklenuta až do nepředstavitelných výšin“.

Svým laskavým, ale i jemně štiplavým humorem okomentuje vybrané nahrávky od gypsy jazzu kytaristy Django Reinhardta a improvizace na Vivaldiho v podání zpěváka Bobby McFerrina a violoncellisty Yo-Yo Ma, přes divadelní písničku sklepácké herečky Marty Marinové, přes etnickou hudbou inspirované muzikantky a muzikanty, jako jsou Vaska Jankovska, Zuzana Lapčíková, Toni Iordache nebo Efet Turumtay až po klasika soulu Ray Charlese a syrové slovenské blues v podání ZVA 12-28.

Hudebníci o hudbě. Robert Nebřenský vybírá a komentuje písně, které jej ovlivnily

Sedmé nebe s Robertem Nebřenským

Která hudební skupina se jmenuje stejně jako naše stanice? Vltava! A její zakladatel se jmenuje Robert Nebřenský. Zpěvák a kytarista, autor většiny písní, účinkuje i jako herec, ať již s divadlem Sklep nebo v řadě filmů.

První díl Nebřenský zakončil znělkou z filmu Tajuplný ostrov. Tentokrát nás na úplný závěr překvapí hudbou z jiné filmové série, symbolizující dobrodružství, pravdu a statečnost!

Sedmé nebe

Sedmý den v týdnu o sedmé hodině večerní se známí hudebníci podělí o své aktuální hudební zážitky.

Velmi osobní hudební postřehy hudebníků, mezi kterými jsou skladatel a výtvarník Vladimír Franz, zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková, zpěvák a kytarista skupiny Vltava Robert Nebřenský, dále Ondřej Havelka a Pavel Klikar nebo Monika Načeva.