Hudební filmový festival před vídeňskou radnicí

18. srpen 2004

Prvotřídní představení z oblasti opery, operety, jazzu i worldmusic. Koncerty, na kterých zazní díla takových mistrů, jako byli Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Puccini, Richard Wagner, Antonín Dvořák, Richard Strauss nebo Gustav Mahler, a které dirigují Herbert von Karajan, Riccardo Muti či Sir Georg Soltia. Baletní představení, na nichž září hvězdy typu Heinze Spoerliho, Lva Ivanova nebo Enrica Cechhettiho. To vše si může vychutnat každý, kdo zavítá na prostranství před vídeňskou radnici. Až do 5. září tam totiž probíhá Vídeňský filmový festival. Letošní, již 14. ročník nese motto: "Umělecká tvorba nové Evropy".

Po setmění je na obří plátno promítáno to nejlepší z fondů světové hudební kinematografie - jedná se přitom nejen o filmy portrétující významné muzikanty (jako např. Natalie Cole), ale především o záznamy nejrůznějších koncertních i jiných představení. Každou neděli v pravé poledne navíc před radnicí vystupují živé kapely. A jako v uplynulých letech si i letos přijdou na své milovníci kulinářských specialit: 18 šéfkuchařů nabízí u stánků před radnicí pochoutky ze všech koutů světa - zastoupena je mimo jiné vídeňská, francouzská, italská, indická či japonská kuchyně.

Vídeňský filmový festival

Festival potrvá do 5. září. Více informací získáte na internetové adrese zde.

autor: (com)
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.