Hudební bilance 2022 s Pavlem Klusákem. Závěrečná porce tipů: Marina Herlop, Vlasta Třešňák i Kae Tempest

22. prosinec 2022

Nastal čas výročních žebříčků, výročních anket a publicistických diagnóz přítomnosti. Čtvrté pokračování hudební bilance 2022 s Pavlem Klusákem se rozhlíží po Evropě, Česku i objevech s kořeny na Ukrajině (elektronička Oksana Linde žijící v Kolumbii) nebo v Srbsku (hráč lidové hudby na elektrickou kytaru Branko Mataja usídlený v Kalifornii).

Technologické hudební šamanství pěstuje Marina Herlop, katalánská zpěvačka, pianistka a nově i producentka elektronické hudby, která vrství svůj vlastní hlas v rozlámaných skladbách, v nichž se prolínají triky počítačového procesování zvuku a osobní, intimní emoce.

Dále v playlistu: Vlastimil Třešňák, Jiří Smrž, Oldřich Janota, Kae Tempest, Burial, Iannis Xenakis, Panda Bear & Sonic Boom.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.