Hudba v Divadle Husa na provázku. Pořad k výročí 50 let od založení legendární brněnské scény

11. červen 2018

Brněnské Divadlo Husa na provázku oslavilo 50 let od prvního představení. To se odehrálo v Procházkově síni Domu umění 15. března 1968. Na programu tehdy byla montáž Panta rei aneb Dějiny národa českého v kostce podle Milana Uhdeho a jednoaktovka Výběrčí od téhož autora v hereckém provedení Jiřího Pechy a v režii Zdeňka Pospíšila.

Divadlo Husa na provázku se postupně stalo fenoménem československého experimentálního divadla. Velké úspěchy slavilo v 70. a 80. letech minulého století a dodnes patří k předním českým divadelním scénám.

Miloš Štědroň

Jednou ze zásadních a charakteristických složek divadla Husa na provázku byla hudba a té jsou tyto Reflexe věnovány. V letošním jubilejním roce Divadlo Husa na provázku vstupuje do nové etapy – divadlo čekají personální změny a hledá se nová koncepce. O tom, ale především o historii Divadla Husa na provázku promluví dramaturg a teatrolog David Drozd.

03202665.jpeg

S hudebním skladatelem Petrem Hromádkou hovořila autorka pořadu Simona Kostrhunová o jeho hudební tvorbě a o spolupráci s režiséry nejen z Divadla Husa na provázku.

Hostem pořadu byl spoluzakladatel Divadla Husa na provázku skladatel a muzikolog Miloš Štědroň. V pořadu zní výběr z hudební tvorby „provázkovských“ skladatelů.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.