Honza a bigbít z Vinohrad. Skupina Dukla představuje nové album a umělecký kolektiv Sing Sing Soundsystem

21. září 2020

Pražská hudební scéna v době koronaviru neodpočívá, kolektiv Sing Sing Soundsystem debutoval v létě povedenou kompilací a nyní přináší hned dvě nové nahrávky.

Skupina Dukla se pohybuje na pražské klubové scéně již několik let, loňské singly a další kratší formáty doplnilo ve čtvrtek 17. 9. dlouhohrající album Honza. Josef Hradilek a Lukáš Vydra z Dukly představují nejen právě narozeného Honzu, ale také celý umělecký kolektiv Sing Sing Soundsystem, který podle jejich slov vznikl zcela přirozeně na bázi přátelství zúčastněných.

Kompilace Sing Sing Revolution představuje kromě skladby Dukly nebo ukázek sólových projektů obou hostů také další členy kolektivu. Najdeme zde premiérovou skladbu Mariany Hradilkové a jejího projektu Maryland (debutové EP by se mělo objevit v nejbližších týdnech), novinku etablovaných Deaths, za nimiž stojí Igor Bruso, který desku Duky produkoval, nebo skladbu od Kryštofa Kříčka, vystupujícího pod nickem Kurisutaru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová