Hodiny jako vstupenka do Cunninghamova díla. Díky filmu ho objevili další čtenáři

19. září 2022

Saša Michailidis se ptá Hany Ulmanové, amerikanistky z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Ladislava Nagye, ředitele Ústavu anglistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity. Vltava vysílá četbu na pokračování z knihy Hodiny, jejím autorem je Michael Cunningham. Filmové verzi Hodin je letos 20 let, americký spisovatel oslaví v listopadu sedmdesátku. Čím je originální Cunninghamův literární styl a kteří angloameričtí autoři inspirují tohoto držitele Pulitzerovy ceny ?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.