Hlavní trendy v TV seriálech jsou komiksy, spin-offy, filmové adaptace...

03081962.jpeg

Televizní seriály jsou jedním z největších fenoménů audiovize za poslední desetiletí. Přitahují zásadní tvůrce (David fincher, Steven Soderbergh, Woody Allen) a jejich spektrum je velmi pestré. TV seriálům věnujeme další vydání pořadu Slovo o filmu.

Hostem pořadu je Tomáš Vyskočil ze seriálového webu Edna.cz. (www.edna.cz) V rozhovoru s ním přibližujeme hlavní trendy a zajímavé momenty v produkci TV seriálů a sérií v poslední době ­– změny diváckých návyků, stále vzrůstající roli internetových velikánů jako Netflix a Amazon, aktuálně módní žánry (jako například komiksové adaptace, Agents of S.H.I.E.L.D.), návraty seriálových legend (Twin Peaks), feministická témata v seriálech jako Orange Is New Black, Top of the Lake a The Fall i adaptace celovečeních filmů (Fargo, 12 Opic, Minority Report...).

03093854.jpeg

Mluvíme o seriálech jako True Detective (Temný případ), The Fall, The Killing (Zločin), Breaking Bad (Perníkový táta), Better Call Saul, Daredevil a dalších.

Součástí pořadu je i rozhovor s americkým producentem Stevem Golinem (Anonymous Content), který produkoval seriály jako např. True Detective (Temný případ) a The Knick (The Knick – Doktoři bez hranic).