Helmut Bez: Smrt v divadle. Jak zemřel herec Hanning? Detektivní hra, jejíž rozuzlení zůstává na vás

18. červen 2024

Rozhlasová hra německého autora Helmuta Beze Smrt v divadle splňuje všechna kritéria detektivního příběhu, kromě jediného – chybí zde jasné vyřešení celého případu. Nikdy se nedozvíme, jak došlo ke smrti populárního herce Hanniga. Poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: Vypravěč (Richard Honzovič), Daniel Weber (Otakar Brousek), Ortwin Egenolf (Josef Somr), Theo Börner (Ilja Racek), Walter Stamm (Vladimír Čech), Guido Schnez (Jan Přeučil), Gery Lehmann (Lukáš Hlavica), Dörte Finková (Vlasta Peterková), Ivonne Rappová (Ljuba Krbová), Milli Setzepfandová (Helga Čočková) a Robert Hanning (Petr Štěpánek)
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Miroslav Stuchl
Hudba: Petr Mandel
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno: 2004

Byla to vražda, sebevražda nebo nešťastná náhoda? Možná autorovi nešlo tolik o pouhý kriminální fakt, jako spíše o tragikomický obraz zmarněných životů. Prostředí oblastního divadla v malém německém městečku k tomu dává ideální příležitost. Přijměte pozvání na zdejší představení Sklenice vody a sledujte pozorně všechny aktéry...

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.