Grazia Deleddová: Zavřené dveře a další příběhy plné tragiky a vášní z pera italské nobelistky

9. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sardinie (ilustrační foto, páska prodloužená doba poslechu)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Poslechněte si krátké prózy italské spisovatelky, nositelky Nobelovy ceny za literaturu z roku 1926. Spojuje je motiv lásky a zrady a jejich ústředním tématem je silný milostný vztah a také vášeň a hrdost obyvatel autorčiny rodné Sardinie. On-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkují: Apolena Veldová, Andrea Mohylová, Kristýna Franková a Hana Franková
Připravil: Dominik Mačas
Překlad: Václav Čep
Režie: Jakub Doubrava
Natočeno: v plzeňském studiu Českého rozhlasu v letech 2016 a 2020

Už od svého dětství byla Grazia Deleddová obklopena výjimečným prostředím a pozoruhodnými příběhy. Vyrůstala na Sardinii na konci 19. století a tato životní zkušenost se stala její hlavní inspirací pro literární tvorbu. V klidu svého římského bytu se později rozpomínala na příběhy, které jako malá slýchala.

Sardinie jejího mládí není jen místem s uhrančivou přírodou, ale také světem, kde se pozastavil čas, místem tragických lidských osudů, prastarých tradic a bujících vášní. Láska ze společenských nebo majetkových důvodů nenaplněná, láska zrazená a mstěná, to jsou jen některé z motivů, ke kterým se Grazie Delledové v povídkách stále vrací.

Ke koupi na Radioteka.cz

autoři: Dominik Mačas , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.