Garfield ve filmu

5. srpen 2004

Nejlínější kočka na světě má konečně důvod vstát ze svého křesla.

Garfield, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší. Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona (Breckin Meyer). Garfield je pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět - jako už mnohokrát v poslední době - vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové (Jennifer Love Hewitt). Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí, "je to prostě jen spokojená tlustá kočka". Jon od ní tentokrát dostane živé, ocasem vrtící stvoření, které Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal. "Garfielde, seznam se s Odie. Že je to roztomilá fenka?" Vtipný kocour zůstane poprvé ve svých devíti životech beze slova.

Garfield řeší situaci slovy: "Ven, zpropadený pse!" Vyžene Odie do velkoměsta, kde fenka mizí v ďábelských spárech místní celebrity Happyho Chapmana (Stephen Tobolowsky). Řekli byste, že se Garfield bude radovat. Ale když si do sebe zamilovaný kocour uvědomí, co všechno způsobil, jde do sebe. Rozloučí se se sladkou zahálkou a vrhne se do akce. Vyrazí na neuvěřitelnou misi: zachránit Odie!

Garfield - nejlínější kocour na světě

Toto dobrodružství spojí Jona s Liz, stejně tak jako Garfieldovy kočičí kamarády Nermala a Arlene. Ale - což je nejdůležitější - dá dohromady Garfielda s Odie, která - ačkoli by to vybíravý kocour nikdy nepřiznal - je opravdu jeho nejlepší kamarádka.

260 milionů čtenářů 2 600 deníků po celém světě se denně směje Garfieldovým hláškám jako "byl bych radši, kdyby rána začínala později", nebo "raději bych se rochnil jako prase, než abych pracoval". Nyní se Garfield proslavuje jako hvězda v počítačově animovaném akčním filmu.

autor: Jan Jaroš
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.