Floex Ensemble zahraje v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně. Za bicí usedne robot Josef

30. listopad 2023

Hudební cyklus Moderna kulturní platformy GOODGOOD představuje hudební skladatele moderny i neoklasické klasiky, a to v netradičních prostorách architektonické moderny. V úterý 12. prosince v rámci cyklu vystoupí v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze uskupení Floex Ensemble.

Nejčerstvější projekt Tomáše Dvořáka alias Floexe s názvem Floex Ensemble je plný energie a napětí. Jde o novou inkarnaci Floexova originálního projektu. Co nového posluchačům přináší? „Pokud posluchači ví, co dělám, tak asi ví, že se pohybuji na elektronické scéně. Tento projekt ale vznikl proto, že jsem v poslední době vydal řadu soundtracků a chtěl jsem tímto vyzdvihnout právě tuto tvorbu, protože od poslední autorské desky mi vyšly čtyři soundtracky k filmům nebo artovým hrám, které dělám třeba s Amanita Design. Tento projekt tedy vznikl proto, že jsem chtěl tuto tvorbu vyzdvihnout,“ představuje projekt Tomáš Dvořák.

Projekt tvoří pět hudebníků a jeden hudebník robot. „Máme tam takový technologický protiklad. Mě hrozně baví vytvářet nějaké protipóly, takže je tam klasický ansámbl, ale na druhé straně tam je robotický bubeník. Je to mechanický robot, který hraje na akustické bicí,“ vysvětluje Floex.

Vystoupení Floex Ensemble se chystá 12. prosince v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Jaké skladby budou moct návštěvníci a návštěvnice slyšet? V jakém složení se můžeme na Floex Ensemble těšit? A jak se bude těleso připravovat na speciální akustiku kostela? Poslechněte si celý rozhovor s Tomášem Dvořákem.

autor: nav
Spustit audio

Související