Festival de Radio France Occitanie Montpellier: Seun Kuti & Egypt 80 a Melissa Laveaux

26. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Seun Kuti & Egypt 80 při koncertě v Heineparku

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Zavítejte do dějiště tradičního francouzského festivalu klasické hudby, který každoročně dává prostor také projektům jiných žánrů.

Předloni tam se svými kapelami vystoupili zpěvák a saxofonista Seun Kuti z Nigérie a kanadská písničkářka původem z Haiti Mélissa Laveaux.

Nejmladšímu ze synů zakladatele afreobeatu Fely Kutiho patří první polovina vltavského Koncertu bez hranic. Seun vystupuje se svou početnou kapelou Egypt 80, své zatím poslední album s názvem Black Times vydal v roce 2018 a písně z něj tvořily i páteř jeho vystoupení.

Mélissa Laveaux se narodila se v Montrealu, vyrostla v Ottawě, ale často se vrací do domoviny svých rodičů, na Haiti, a nasává zde kulturní tradice své krve. Písně píše v haitské kreolštině. Její ansámbl je komornější, sama zpívá a hraje na kytaru. V pořadu zazní převážně písničky z jejího alba Radyo Siwél.

autor: Aleš Opekar
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.