F*cking Beautiful Spring. Soubor Spitfire Company oživuje mariánský příběh a duchovní pohled na narození dítěte velmi mladé dívce

15. březen 2023

Divadelní soubor Spitfire Company připravuje premiéru první části dvoudílného tanečně-rituálního cyklu o současných podobách spirituality s názvem F*cking Beautiful Spring. K sólové performanci oslovil tentokrát režisér Petr Boháč tanečnici a choreografku Markétu Jandovou. Premiéra proběhne 18. března v divadle Ponec.

Markéta Jandová v inscenaci F*cking Beautiful Spring, Spitfire Company

„Na konci jsem zažil pocit štěstí, jakoby přijetí. My se o tom moc nebavíme, máme radši spíš ty tragické věci, ve zprávách jsou ty tragické věci, na tom je postavená naše společnost. Ale to šťastné, to nějak uzamykáme do intimní sféry, rodinné sféry, do pracovní sféry velmi pomálu. Takže myslím, že kdyby diváci odcházeli s tím, že zažijou kus štěstí nebo pocit štěstí a přijetí… tak by to pro mne bylo skvělý,“ řekl v Mozaice režisér inscenace F*cking Beautiful Spring Petr Boháč.

Jaký příběh nová inscenace souboru Spitfire Company divákům představí? V čem byli tvůrci zajedno a kde naopak hledali shodu? Jakou roli v inscenaci hraje binaurální poslech? A jak bude vypadat připravovaná druhá část? Poslechněte si celý rozhovor s tanečnicí Markétou Jandovou a režisérem Petrem Boháčem.

Spustit audio

Související