Escualo kvintet a argentinské tango

30. srpen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03696664.jpeg

"Tango je hudba, životní styl, energie," svěřil se Jakub Jedlinský, bandoneonista souboru a jeden ze zakladatelů.

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.

"Jméno Escualo bylo jasné od začátku," usmívá se, "znamená žralok a my jsme tím chtěli naznačit, že jsme ještě mladí a draví. Navíc je to jedna z nejslavnějších skladeb Astora Piazzolly, nestora této hudby a našeho vzoru."

Ansámbl Escualo kvintet je jedinečným uskupením profesionálních instrumentalistů, kteří působí v klasických tělesech, jako je např. Česká filharmonie a pod. Spolu se ale věnují Tangu argentino. Hrají v typickém piazzollovském nástrojovém obsazení, tedy bandoneon, housle, klavír, elektrická kytara a kontrabas, které je identické s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly.

Často s nimi spolupracují zpěvačka Gabriela Vermelho, držitelka ceny Alfréda Radoka, a taneční pár studia Buenos Aires Tango nebo Tangueros, s taneční dvojicí Javier Antar (Argentina) a Patricie Poráková.

Víte, co je Flashmob? Podívejte se na ten, samozřejmě v podání Escualo kvintetu:

Čtěte také: Archiv odvysílaných dílů Telefonotéky.

autor: Veronika Paroulková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová