Ensemble Damian: Neobarokní opery o tragické lásce s minimalistickými finesami

24. duben 2021

Baroko je stále živé. A co teprve osobnost hudbymilovného biskupa Wolfganga Hannibala ze Schrattenbachu! Své o tom ví publikum na festivalech v Olomouci. O fúzi starého s novým za vydatného přispění Claudia Monteverdiho se postarali současní tvůrci Vít Zouhar a Tomáš Hanzlík.

Arianna a Theseus z neobarokního představení L'Arianna

Jejich neobarokní dílo L'Arianna získalo cenu hudebního divadla Opera 2020. Stejně tak byla divácky úspěšná rekonstrukce jednoaktovky o nešťastné lásce Pirama a Tisbe. Český rozhlas byl u obou představení a díky Ensemble Damian a jeho sólistů nabídne návštěvu ve stylu rozmáchlého barokního afektu s minimalistickými finesami.

Svatební scéna z představení L'Arianna
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...