Ega a animozity. Debaty o sloučení dvou nejvýznamnějších architektonických cen zatím krachují

9. listopad 2022

Saša Michailidis se ptá předsedy České komory architektů Jana Kasla a předsedy Rady Obce architektů Olega Hamana. Vítězem Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu se stal na konci října projekt Kunsthalle a včera získal Českou cenu za architekturu návrh rodinného Domu na Kozině v Trhových Svinech na Českobudějovicku. Proč máme dvě velké architektonické soutěže? Jak daleko jsou úvahy o jejich případném sloučení?  A jakou váhu mají ceny u samotných architektů?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová