Duo Anima Feminae: Serenáda hvězdám

8. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Duo Anima Feminae: Serenáda hvězdám

Nová nahrávka skladeb evropských skladatelek v podání flétnistky Moniky Štreitové a klavíristky Any Telles. Recenzi připravil Milan Bátor.

(…) Monika Štreitová si s Anou Telles interpretačně výborně rozumí. Jejich souhra není hudebním obrazem drilu, ale intuitivního naslouchání, oboustranné empatie a shodného modelování výrazových prostředků. Výsledkem je konzistentní a stylově uchopené podání všech skladeb autorek, které se mnohdy nedostaly ani do dobových hudebních slovníků. Album Serenáda hvězdám osobně vnímám jako potvrzení, že hudební talent nehledí na pohlaví, ale prodírá se ke slovu tam, kde je obrovská vůle život měnit a dávat mu nějaký smysl. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Slovart Music.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová