Dobří rodáci z Virginie se vracejí... Holmes Brothers na samostatném koncertě

8. listopad 2002

Loni v listopadu proběhl šestý ročník bluesového festivalu Blues Alive v Šumperku. Pokud o něm padlo kde slovo, nikdy nechyběla zmínka o černém triu Holmes Brothers z Virginie. Tři gospeloví bratři Sherman Holmes, Wendell Holmes a Willie "Popsy" Dixon tenkrát vyprodali koncertní sál pro tisícovku návštěvníků se svou produkcí lavírující kdesi mezi gospelem a soulem.

Netrvalo dlouho a černoušci přijali nabídku na návrat do středu Evropy, téměř do roka a do dne si koncert zopakují. Stane se tak v prostoru pro takovou hudbu v Praze nejvhodnějším, v členitém sálu Lucerna Music Baru, a to již 12. listopadu! Vzhledem k více než atraktivním předkapelám - Peteru Lipovi s Bandem (který by nakonec mohl zaplnit Lucerna Bar sám o sobě) a americkému písničkáři, pohybujícímu se na pomezí blues, rocku a folku Terry Lee Haleovi (mimochodem, byl to on, kdo v osmdesátých letech pomáhal prorazit kapelám hrajícím grunge v Seattlu) - bude začátek koncertu posunut (z tradiční 21.hod) již na 19:30.hod a je pravděpodobné, že v koncertním sále bude poměrně těsno. Více informací očekávejte na stránkách pořádající agentury www.joesgarage.cz.

Logo
autor: Hynek Just
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.