Divadlo objevuje věci, o kterých třeba uvnitř víme, ale najednou je vidíme na vlastní oči, říká Bolek Polívka

16. červen 2025

Bolek Polívka vypráví o tom, proč se nikdy neodhodlal k emigraci, jak je důležité mít nadání pro to být šťastný a že humor je vláhou, bez které nic nevyroste.

Láska je základ. Dobré je, když člověk žije tak, aby musel samotu vyhledávat.

Připravil: Karel Špalek
Dramaturgie: Marek Mojžíšek
Zvukový mistr: Tomáš Pernický
Premiéra: 16. 6. 2025
Natočeno: 2025

„Naše práce není ukazovat na sebe, jaký jsem skvělý herec, ale ukázat na tu postavu a umět ji ubránit a ukázat ji ve všech možných polohách. To je našim úkolem,“ vypráví Bolek Polívka. 

Náš nepřítel je v nás. A je to naše rozhádanost, naše fobie, nechuť přijmout, že má někdo jiný názor, takové neustálé pohrávání si s rasismem. To jsou ti nepřátelé, o kterých se teď dá hrát

Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.

Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.

Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

autoři: Karel Špalek , Marek Mojžíšek
Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat