Demolici Transgasu můžete sledovat v přímém přenosu

Transgas bez tunelů

Budovy Trangasu na pražských Vinohradech pomalu mizí před očima. Díky kameře umístěné na střeše Českého rozhlasu můžete sledovat demolici komplexu online.

Dělníci již odstranili spojovací tunely mezi dominantami brutalistního komplexu. Nově kolem budov vyrostlo lešení a přibyl také jeřáb. Dovnitř sice není kvůli vysokému plotu vidět, ale díky serveru iROZHLAS.cz můžete na stavbu přece jen nahlédnout. Přímo na střechu Českého rozhlasu jsme umístili kameru, která bude v podobě slow TV celou demolici sledovat. Transgas má úplně zmizet během deseti měsíců.

„Interiéry objektu jsou již plně vyklizeny. V tuto chvíli pokračujeme s činnostmi v okolí budovy a na jejím venkovním opláštění – deinstalací zábradlí, podhledů na budově bývalého centrálního dispečinku a části venkovní fasády a tak dále,“ popsal v úterý pro iROZHLAS.cz mluvčí developerské skupiny HB Reavis Jakub Verner. „Zároveň byly deinstalovány propojovací tubusy mezi objekty, a to z bezpečnostních důvodů, tak aby případné pohyby jednoho objektu neovlivnily objekt druhý,“ doplnil.

„Přímým video přenosem se záběry demolice budovy Transgas navazujeme na tradici dlouhodobých online internetových přenosů, které Český rozhlas realizuje od roku 2000 a díky kterým mohli naši posluchači vidět například hnízdění sokolů, život pražských goril nebo práci afrického sochaře na svém díle,“ uvedl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.