Daniel Kupšovský
Vede programové řady Dokuseriál a Meteor.
Vystudoval FAMU, obory Střihová skladba (BcA.) a Experimentální a alternativní tvorba (MgA.). V letech 2006 – 2012 režíroval dokumentární cykly pro Českou televizi. V letech 2013 – 2017 pracoval ve Velké Británii jako producent propagačních videí pro České centrum, British Library, Google a další.
Svůj první audiodokument pro Český rozhlas natočil během referenda o Brexitu v červnu 2016. Následoval úspěch s dokumentem Má soukromá rusofobie, za které získal 3. místo v kategorii Dokument na Prix Bohemia Radio 2018 a nominaci na Prix Europa 2018. Na Prix Bohemia Radio 2023 obsadil jeho dokument Strom storm druhé místo.
V letech 2020 až 2023 vedl Tvůrčí skupinu Dokumentu a Publicistiky. Jako dramaturg se podílel na řadě oceněných audio dokumentů a vedl programové řady Dokuseriál a DokuVlna.
Ve volném čase se věnuje cestování nebo chataření.
Všechny články
-
Doba temna: Doba pobělohorská je spojována s celospolečenským úpadkem. Dala ale možnost znovuzrození
Po bitvě na Bílé hoře nastalo období, které o dvě stě let později Josef Dobrovský nazval „zlomové období české historie” a o sto let později Alois Jirásek napsal „Temno“.
-
Návštěva Boubínského pralesa je zážitek a malý návrat do minulosti. Některým stromům je až 400 let
Je starý 12 tisíc let. Vznikl po době ledové a od roku 1858 je naší třetí nejstarší národní přírodní rezervací. Najdeme ho v jižních Čechách.
-
Za první republiky bylo Československo dokonce devátou nejbohatší zemí světa
Každý asi ví, že Československá republika vznikla 28. října 1918 jako důsledek rozpadu Rakouska-Uherska. Období od roku 1918 do roku 1938 označujeme jako první republika.
-
Ke zrušení roboty došlo až po několika selských vzpourách
Víte, co je to robota? Je to práce na panském. Někteří lidé museli část svého času a sil věnovat práci na majetku nebo pozemcích šlechty.
-
Víte proč se říká „dopadli jak sedláci u Chlumce“? A o kterém Chlumci je vlastně řeč?
Ve druhé polovině 18. století, za vlády Marie Terezie, se v českých zemích rozhostil hladomor. Způsobily ho důsledky sedmileté války – vypálené sýpky a neudržovaná ornice.
-
Úžasné životy: Miloslav Šimek podle Zuzany Bubílkové
Jak na něj vzpomíná šestnáct let po jeho odchodu poslední jevištní partnerka? Co se jí z dlouhé a plodné vzájemné spolupráce nejvíc vrylo do paměti?
-
Rozvod po česku. Proč nám láska nevydrží na celý život? Třídílný dokuseriál o krizi ve vztahu
Vzali se na apríla, rozvedli se po třinácti letech, třináctého listopadu. Příběh Davida a Julie o tom, jak se dá rozvést v míru a netraumatizovat vlastní děti.
-
Pro skautské tábory jsou v mnoha zemích typické stany s podsadou. Málokdo ví, že pocházejí z Česka
Jako první je postavili u Pelíškova mostu na Sázavě. Důvodem byl podmáčený terén. Táborníci si chtěli dát do stanů slamníky, jenže ty se nesměly dotýkat celty.
-
Hádky a urážky. Dokument OK, boomer hledá cestu, jak smířit mladou a starou generaci
Souboj generačních stereotypů, který se odehrává už několik let na sociálních sítích a v médiích, nepolevuje.
-
Úžasné životy: Eva Pilarová podle Pavla Vítka
Eva Pilarová měla mnoho pěveckých partnerů. Jedním z nich byl i zpěvák Pavel Vítek. Z jejich vztahu učitelky zpěvu a studenta se vyvinulo přátelství.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »