Další volební období předsedy AV ČR Jiřího Drahoše

11. únor 2013

Ještě více zkvalitnit výzkum v rámci Akademie věd větším důrazem na průřezové projekty spojující týmy badatelů z různých ústavů – to je jeden z hlavních cílů předsedy Akademie Jiřího Drahoše pro jeho nové funkční období.

Současný předseda Akademie věd profesor Jiří Drahoš bude stát v čele této instituce i v dalších čtyřech letech.

Kandidátem do této funkce ho v polovině prosince loňského roku opětovně zvolil drtivou většinou hlasů Akademický sněm a vláda před několika dny souhlasila s jeho jmenováním do funkce pro další funkční období, které Jiřímu Drahošovi začne na konci března. Definitivně ho má do funkce jmenovat prezident republiky.

Jedním z hlavních dlouhodobých cílů profesora Drahoše je zvyšování kvality vědeckého výzkumu. Prosazuje finanční motivaci pro nejlepší, zejména mladé vědce.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.