Corigliano, Caravassilis & Siegel: Kytarové koncerty

16. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Corigliano, Caravassilis & Siegel: Kytarové koncerty

Nová nahrávka dánského kytaristy Jakoba Bangsö, který je považován za jeden z největších kytarových talentů mladé generace. Poslechněte si recenzi Milana Bátora. 

(…) Je to opravdu grandiózní počin. Ruku na srdce, kolik nahrávek s kytarovou hudbou současných autorů, navíc s doprovodem orchestru dnes vychází? Jako kytarista vím, že jich příliš moc není. Tato nahrávka se mladému dánskému kytaristovi vydařila znamenitě. Barevný a výrazový potenciál kytary v jeho interpretaci má skutečně unikátní vlastnosti. Ruku v ruce s tím kráčí jeho noblesní tónová kultura a flexibilní odstínění úhozových variant. Bangsö přesvědčuje také špičkovou technikou, s níž zvládá s jistotou i nejnáročnější krkolomné běhy, pasáže a zvukové efekty. Na albu se sešly tři nádherně kontrastní skladby, které jsou posluchačsky velmi atraktivní, přitom neslevují z nároků na kvalitu ani provedení. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Orchid Classics.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?